Francouzská manikúra

Je libo klasiku?

Nejčastější variantou zdobení gelových nehtů je francouzská manikúra. Pro svůj elegantní vzhled a přirozenost patří mezi nejoblíbenější styl gelových nehtů. Nehtové lůžko je potaženo čirým nebo lehce růžovým gelem a špička nehtu je orámována do oblouku bílou barvou.
Francouzská manikúra vypadá opravdu elegantně a její výhodou je jistě fakt, že neomezuje barevnými kombinacemi. Zkrátka klasickou francouzskou manikúru můžete nosit k jakémukoli oblečení bez ohledu na jeho barvu. Odpadá tak povinnost složitého ladění oblečení s barvou nehtů.

Zdobení na nehty >>

Postup u francouzské manikúry

  • Nehet je třeba si připravit pečlivým zbroušením. Poté se musí nanést primer.
  • Na nehet se aplikuje podkladová vrstva gelu, která se nechá zatvrdnout v UV lampě.
  • Následuje vytvoření bílého oblouku. Jelikož bílý oblouk bude v tomto případě nejvýraznějším bodem celého nehtu, je třeba vytvarovat ho pravidelně. Zkušenější manikérky to již mají „v ruce“, kdo si ale netroufne, může použít samolepku, u které pouze stačí okopírovat tvar. Základem úspěchu je dobrý štětec. Bílá vrstva se nechá vytvrdit v UV lapmě.
  • Zbytek nehtu se musí „domodelovat“ čirým gelem. Tenkou vrstvičkou se přejede i bílá část nehtu, nechá se vytvrdit a následně se pomocí pilníku vytvaruje do požadovaného tvaru.
  • Upravený nehet je již finální, ovšem může se na přání zákaznice nejrůzněji ozdobit – buďto pomocí úzkého štětečku namalovat zajímavý vzor, nalepit kamínky, třpytky, glitry nebo použít samolepku.
  • Pokud se budou nehty ještě nějak upravovat, je třeba finální úpravu potáhnout slabou vrstvou gelu, jenž musí zatvrdnout. Tím se předejde nechtěnému oloupání či jinému poškození.

French UV gely >>

Postup u francouzské manikúry

Klasika trochu jinak

U francouzské manikúry jsme zvyklí na bílý oblouček nehtu. Ovšem není to pravidlem. Velice oblíbené jsou i varianty, kdy se na klasický oblouček, kterým je francouzská manikúra typická, použije jiná – mnohdy mnohem pestřejší – barva. V takovém případě se fantazii meze opravdu nekladou. Zákaznice si může barvu vybrat podle svých představ, samozřejmě je musí uzpůsobit barevné nabídce, jenž jí kosmetička nabízí. Stále častěji se setkáváme s černými, červenými, růžovými, výrazně zelenými, žlutými, oranžovými obloučky. Ačkoli v tomto případě již nemluvíme o klasické francouzské manikúře, jedná se ale o velmi oblíbenou obměnu.

Zarovnání nehtu

Do zdobení gelových nehtů můžete zahrnout i jejich pilování. Ani tady se nemusíme omezovat na klasické rovné zarovnání nebo zarovnání kulaté. Extravagantní zákaznice mnohdy žádají i pilování do špičky. Ano, je to poněkud netypický tvar, který může být pro jeho nositelku i zdraví nebezpečný – může se škrábnout – manikérka i takovým přáním vyjde vstříc.

Pilníky na nehty >>

nehty-2015