Gelové nehty

gelove-nehty

Nádherné ruce díky gelovým nehtům? V dnešní době běžná věc!

Stále více žen se řadí mezi pravidelné návštěvnice nehtových studií, kde jednou do měsíce provětrají své peněženky a zabijí alespoň hodinku času. Rostoucímu počtu příznivkyň gelových nehtů se netřeba divit – gelové nehty jsou ideální příležitostí, jak mít nádherné ruce, pyšnit se dokonalou úpravou a zbavit se tak nutnosti neustálého kontrolování loupajícího se laku.  Ačkoli jsou gelové nehty stále populárnější, existují ženy, které skutečně vědí, jak se správně modelují či co mohou od takové modeláže v nehtovém studiu čekat.

Co jsou to gelové nehty?

Gelové nehty patří mezi umělou úpravu nehtů. Umělou proto, že jsou zpravidla tvořeny tipy – tenoučkými plastovými nehty – které se přilepí na přírodní nehet a UV gelem. I přesto, že jsou umělé, vypadají velice přirozeně a pokud je manikérka šikovná, nedají se mnohdy od přírodních nehtů rozpoznat. Vyznačují se nejen rozmanitými tvary, barvami či zdobením, ale především svou pevností, která je dána použitím UV gelu a jeho vytvrzením v UV lampě. Zajímá vás, zda mají gelové nehty po výše zněměném výčtu pozitivních vlastností i svou stinnou stránku? Pak věřte, že mají. Za negativum by se dala označit omezená životnost – po pár týdnech nehty začnou odrůstat a je potřeba chybějící gel doplnit.

gelové-nehty

Kvalitní modeláž je základem úspěchu

Nejdůležitějším rozhodnutím je samotná volba manikérky. Uvědomte si, že si gelové nehty nepořizujete na jeden den, ba naopak budou vaší součástí minimálně měsíc, a proto je třeba pečlivě se zamyslet nad tím, komu své ruce svěříte do péče. Samozřejmostí je použití kvalitních produktů, které by měla manikérka používat.

Samotnou přípravu modeláže gelových nehtů by měla startovat pečlivá dezinfekce, dále pak odlakování přírodních nehtů, zbavení jich mastnoty, ošetření a odstranění kůžičky, broušení a v poslední řadě i čištění nehtů. Příprava nehtů se nesmí podcenit, jinak hrozí, že se modeláž nepovede, nebude vypadat tak krásně, jak očekáváte a bude vás to stát peníze navíc.

Přípravky pro modeláž gelových nehtů >>

Tvorba gelových nehtů

Modeláž gelových nehtů započíná přilepením vhodně zvoleného tipu speciálním lepidlem, které je dostatečně pevné a zároveň neuškodí přírodním nehtům ženy. Důležité je, aby tipy držely skutečně pevně. Následným úkonem je zkrácení tipu, zbroušení přechodu mezi přírodním nehtem a tipem a na závěr jeho samotná modeláž, o kterou si žena řekne. Dále se odstraní prach vzniklý broušením, nehet se odmastí a na řadu přichází první vrstva UV gelu. Ta se nechá vytvrdit v UV lampě, nanese se vrstva druhá a znovu se nechá vytvrdit. Podle hustoty gelu je možné nanést i třetí vrstvu – nebývá však pravidlem –  a na řadu pak přichází lesk na nehty.

modelaz-gelovych-nehtu

nehty-2015
Štítky: