Gelové nehty – mýty a fakta

Gelové nehty

S gelovými nehty, jejich modeláží a celkovém působení na naše nehty jdou ruku v ruce i nejrůznější pověry a mýty, o kterých se velmi často diskutuje. Některé povídačky zastávají pravidlo – na každém šprochu pravdy trochu – jiné mýty rozhodně pravdivé nejsou, ale i přesto jim drtivá většina žen věří. Ze strachu o své nehty se proto nejedna z nich gelových nehtů vzdává – a to je škoda. Pojďme si tedy společně ukázat na oprávněná fakta a zároveň si odhalme i neopodstatněné povídačky.

gelove-nehty

UV gel mi zničí nehty

Pravděpodobněji jeden z nejrozšířenějších mýtů, který kdy o gelových nehtech koloval a stále koluje. Uvědomte si, že umělé materiály byly vyvinuty především z toho důvodu, aby mohly být lámavé, okousané, roztřepené či jinak poškozené nehty pevnější a zároveň odolnější vůči nepříznivým vlivům, které by je mohly poškodit. Je-li manikúra UV gelem provedena správně a jsou-li použity netoxické materiály, které jsou zdraví neškodné, nemusíte se vůbec ničeho obávat.

Mýtus nebo fakta? = Mýtus!

 

Pilováním se mé nehty poškodí

Ano – nehty se mohou pilováním opravdu poškodit, ale pouze při nekvalitně odvedené práci manikérky. Pravou ale zůstává, že se nehty musí před nanesením UV gelu zmatnit, protože jinak by se gelová vrstva neuchytila. Svrchní část nehtu se proto zdrsní – nikoli však zpiluje – jak se mnohé ženy mylně domnívají. K tomu zkušená kosmetička používá jemný pilník, kterým naruší nejsvrchnější část nehtu – tu nejtvrdší. Pokud se nehet upraví či dokonce zbrousí do dalších vrstev, nehet se zjemní, ztenčí a celkově poškodí. 

Mýtus nebo fakta? = Ano i ne – záleží na práce manikérky.

 

Při vytvrzení v lampě mě UV gel pálí

Ve skutečnosti je to pravda jen na půl – je to totiž čistě individuální záležitost. Máte-li nehty hodně slabě, poškozené nebo nadměrně citlivé, může vás vytvrzení v UV lampě nepříjemně pálit. Naopak jsou-li vaše nehty v pořádku, zdravé a silné, nebudete mít s vytvrzením žádné problémy. I v tomto případě záleží na přístupu kosmetičky, která by měla situaci vašich nehtů odhadnout a podle toho zvážit i vrstvu naneseného gelu. Pokud se bolesti v UV lampě opravdu hodně bojíte, požádejte svou manikérku, aby vám gel na nehty nanášela ve více tenkých vrstvách.

Mýtus nebo pravda? = Ano i ne – záleží na stavu vašich nehtů.

nehty

 

 

nehty-2015
Štítky: