Postup modeláže gelových nehtů


Postup modeláže gelových nehtů


Rozhodne-li se žena pro gelové nehty, musí počítat s poměrně nákladným časovým postupem, který této ozdobě předchází. Rozhodně se nejedná o činnost, která by trvala deset minut, naopak – žena může v kosmetickém salónu strávit hodinu i více. Pokud se rozhodnete pro domácí modeláž gelových nehtů, kvalitní a spolehlivý eshop Vám určitě přijde vhod.
Kompletní sortiment pro modeláž gelových nehtů naleznete zde>>

Příprava nehtů před modeláží

Nehty se pro aplikaci gelu musí pečlivě připravit a fáze celkové přípravy se nesmí podcenit, jelikož na ní závisí úspěšnost celé modeláže. Nehty se musí důkladně vydezinfikovat, odmastit a zdrsnit.

priprava-nehtu-pred-modelazi-gelem-

Broušení nehtů

Nehty se brousí pomocí speciálního brusítka – může být pěnové nebo elektrické. Je třeba nehet obrousit až do takové fáze, kdy je zbaven veškerého lesku a to i po stranách. Následně se nehty znovu očistí.

Lepení nehtových tipů

Je-li nehet dostatečně zbroušený, přichází chvíle pro lepení tipů. Je třeba pečlivě vybrat velikost a tu následně přilepit dostatečným množstvím lepidla. V tomto případě platí: Čím méně, tím lépe. Přebytek lepidla je spíše na škodu než k užitku. Tip se poté zastřihne na požadovanou velikost.

lepeni-tipu-na-nehet-pred-modelazi-gelem

Gelová modeláž

Gel se nanáší jedním tahem a to od kořenu ke špičce nehtu. Je dobré nanést gel doprostřed a následně ho plynulými pohyby roztáhnout do stran. Po nanesení první vrstvy jsou nehty umístěny do UV lampy, kde vytvrdnou. Po nanešení druhé vrstvy se nehty opět nechají vytvrdit v UV lampě. Před poslední vrstvou je třeba nehty vypilovat do požadového tvaru. Poslední vrstva gelu se nanáší od středu po celé ploše tipu, kromě bočních stran nehtu.

modelaz-gelovych-nehtu

Počet vrstev se může lišit vzhledem k hustotě jednotlivých gelů, také doba tvrzení může být jiná, jelikož UV lampy se liší počtem trubic. Doba vytvrdnutí nehtu se pohybuje okolo dvou až pěti minut.

nehty-2015